Vaduzer Täli
8,7
| region: | |
| capacity: | 6 persons |
| price: | € 15 (return) |
1545m
1870m
1570m
QQ_feat_height_difference_QQm


| features Vaduzer Täli Malbun | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 78 |
| company | Bergbahnen Malbun |
| frequency | continuously |
| Top elevation | 1870m |
| height valley station | 1545m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 325 |
| {features:feat_jaar} | 2006 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 1570m |
| {features:feat_middelstation-1} | Empty |
| {features:feat_middelstation-2} | Empty |
| amount of persons | 6 |
| price range | 10 - 20 |
| producer | Doppelmayr |
| {features:feat_product-id} | Bb28 |
| amount of stations | 2 |
| street | Malbunstrasse 58 |
| sub-type | circular cable car |
| system | Stoeltjeslift |
| {features:feat_telefoon} | 4232654000 |
| {features:feat_tijd} | 5,5 min |
| name | Vaduzer Täli |
| type | chairlift |



