Markbachjochbahn
8,7
| region: | Wildschönau |
| capacity: | 8 persons |
| price: | € 21 (return) |
835m
1465m
1896m
QQ_feat_height_difference_QQm





| features Markbachjochbahn Niederau | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 31 |
| animals allowed | |
| company | Wildschönauer Bergbahnen |
| Top elevation | 1465m |
| height valley station | 835m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 630 |
| {features:feat_jaar} | 1995 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 1896m |
| amount of persons | 8 |
| price range | 20 - 30 |
| producer | Doppelmayr |
| {features:feat_product-id} | Bba_632c742635a3f |
| amount of stations | 2 |
| street | Dorfstrasse 91a |
| sub-type | circular cable car |
| system | Omloopkabelbaan |
| {features:feat_telefoon} | -+43.5339.5353- |
| {features:feat_tijd} | 6 |
| name | Markbachjochbahn |
| type | cable car |



