Füssener Jöchle Bahn
8,7
| region: | Vitales Land Tannheimertal Reutte |
| capacity: | 8 persons |
| price: | € 22 (return) |
1205m
1821m
2603m
QQ_feat_height_difference_QQm


| features Füssener Jöchle Bahn Grän | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 43 |
| company | Liftgesellschaft Grän |
| frequency | continuously |
| Top elevation | 1821m |
| height valley station | 1205m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 616 |
| {features:feat_jaar} | 1998 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 2603m |
| amount of persons | 8 |
| price range | 20 - 30 |
| producer | Doppelmayr |
| {features:feat_product-id} | 79 |
| amount of stations | 2 |
| street | Füssener-Jöchle-Strasse 8 |
| sub-type | circular cable car |
| system | Omloopkabelbaan |
| {features:feat_telefoon} | -+43.5675.6363- |
| {features:feat_tijd} | 8,5 min |
| name | Füssener Jöchle Bahn |
| type | circular cable car |
Füssener Jöchle Bahn
6673 Grän
Vitales Land Tannheimertal Reutte
Austria
E-mail:info@lifte-graen.com



