Almbahn Fiss
8,7
| region: | Serfaus/Fiss/Ladis |
| capacity: | 8 persons |
| price: | € 30 (return) |
1812m
2597m
2070m
QQ_feat_height_difference_QQm



| features Almbahn Fiss Fiss | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 54 |
| animals allowed | |
| company | Tourismusverband Serfaus-Fiss-Ladis |
| frequency | continuously |
| Top elevation | 2597m |
| height valley station | 1812m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 785 |
| {features:feat_jaar} | 2008 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 2070m |
| amount of persons | 8 |
| price range | 30 - 50 |
| producer | Doppelmayr |
| {features:feat_product-id} | Bba_632c6e625dc82 |
| amount of stations | 2 |
| street | Puintweg |
| sub-type | circular cable car |
| system | Omloopkabelbaan |
| {features:feat_telefoon} | -+43.5476.6239- |
| {features:feat_tijd} | 5:45 |
| name | Almbahn Fiss |
| type | cable car |



