Vogel
8,7
| region: | Bohinj |
| capacity: | 80 persons |
| price: | € 32 (return) |
569m
1533m
1663m
QQ_feat_height_difference_QQm



| features Vogel Ukanc | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 2 |
| company | Vogel Ski Center |
| frequency | Om de 30 min |
| Top elevation | 1533m |
| height valley station | 569m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 964 |
| {features:feat_jaar} | 2001 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 1663m |
| amount of persons | 80 |
| price | 32 |
| price range | 30 - 50 |
| producer | Poma |
| amount of stations | 2 |
| street | Ukanc 6 |
| sub-type | pendulum cable car |
| system | Pendelkabelbaan |
| {features:feat_telefoon} | 38645729712 |
| {features:feat_tijd} | 6:00 min |
| name | Vogel |
| type | cable car |



