Seceda
8,7
| region: | Val Gardena |
| capacity: | 64 persons |
| price: | € 45 (return) |
1726m
2445m
2045m
QQ_feat_height_difference_QQm



| features Seceda Ortisei | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 2 |
| animals allowed | |
| company | Funivie Secada AG |
| frequency | Om de 30 min |
| Top elevation | 2445m |
| height valley station | 1726m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 719 |
| {features:feat_jaar} | 1983 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 2045m |
| amount of persons | 64 |
| price | 45 |
| price range | 30 - 50 |
| producer | Doppelmayr |
| amount of stations | 2 |
| street | Val d-anna 2 |
| sub-type | pendulum cable car |
| system | Pendelkabelbaan |
| {features:feat_tijd} | 3:00 min |
| name | Seceda |
| type | cable car |



