Gaislachkoglbahn 1
8,7
| region: | Ötztal |
| capacity: | 8 persons |
| price: | € 49 (return) |
1363m
2174m
2040m
QQ_feat_height_difference_QQm


| features Gaislachkoglbahn 1 Sölden | |
| {features:feat_amount-of-cabines} | 107 |
| company | Ötztaler Gletscherbahn GmbH & Co KG |
| frequency | continuously |
| Top elevation | 2174m |
| height valley station | 1363m |
| {features:feat_hoogteverschil} | 811 |
| {features:feat_jaar} | 2010 |
| {features:feat_kindvriendelijk} | |
| length | 2040m |
| amount of persons | 8 |
| price range | 30 - 50 |
| producer | Doppelmayr |
| {features:feat_product-id} | 80 |
| amount of stations | 2 |
| street | Dorfstraße 115 |
| sub-type | circular cable car |
| system | Omloopkabelbaan |
| {features:feat_telefoon} | -+43.5254.508- |
| {features:feat_tijd} | 6,5 min |
| name | Gaislachkoglbahn 1 |
| type | circular cable car |



